Регистрирај се

Вовед

ГИ СПОРТЗ беше создаден од поранешни играчи чиј животински бебе потекнуваше од шумата, кои се пробиваа низ дрвјата, пасејќи покривни кревети, притаен преку палметтос. Со програмите создадени за да го подобрат искуството на играчите на турнирот, има смисла да ги обединиме играчите на играта што ја сакаме со универзална програма насочена кон страствен рекреативен играч кој сака да биде дел од макБаскет заедницата.

Предности на играч

Членови на ГИ СПОРТЗ

 • Плаќаат зачленување на $ 25 преку онлајн формулар за регистрација.
 • Добие оператор стил Velcro шапка, Техника маица, лепенка, лична карта и јаже.
 • Придобивки за членови од областа поврзана со бригадата
  • $ 10 до $ 20 попуст на настанот на Големата бригада.
   Овие настани ќе бидат наведени како настани за пријавување.
   Не секој настан кој го промовираме, ќе има попуст.
   Постојат настани на "Стандардна бригада" каде членовите се среќаваат за да играат.
   Постојат настани за "Patch Brigade", каде што ќе има специфичен настан за првите настани за првите членови на 100. Постојат настани од мајорската бригада со крпеница, или со намален влез или со попуст на ГИ Бут или понекогаш и двете. Деталите ќе бидат наведени на страната на Фејсбук во секој поединечен настан.
 • Колекција за настани за настан
  • Собери закрпи врз основа на игрите што ги играте.
  • Собирајте глобален лепенка за одење на еден настан во 3 различни земји.
  • Соберат Trifecta Patch за да одат на 3 настани.

  Дознај повеќе
Останете со нас!

Престојни настани

Следните настани се Patch Events.
Бесплатна патека за настани за првите членови на 100-200 кои се пријавуваат на настанот.

 • Битка кај Сталинград ДБС - ДБС Снохомиш, Вашингтон - 2 / 16 / 19
 • CPX коски и пепел - Црното Опс МакБаскет, Северна Каролина - 3 / 8-10 / 19
 • BHD + GP's Bday - Официјален МакБаскет, Форни, Тексас - 3 / 23-24 / 19
 • Контра клеточна шеста - Белата река МакБаскет, Андерсон, Индијана - 3 / 22-24 / 19
 • Dark Ops- братучеди Пейнтбол, НЈ - 3 / 24 / 19
 • Пролет игра во Капитал Еџ - Сакраменто, CA - TBA
 • CPX страшна легенди - Црна Опс МакБаскет, Јужна Каролина - 4 / 12-14 / 19
 • Viper Fortnite - Црно дрво МакБаскет, Бастроп Тексас - 4 / 13-14 / 19
 • Splatfest - NWPP Bremerton, Вашингтон - 4 / 20 / 19
 • Vipers Моб војни - Страшни екстремни спортови Гатри, Оклахома - 5 / 3-5 / 19
 • Шервуд Класик - Шервуд Форест МакБаскет, Лапорта, Индијана - 5 / 3-5 / 19
 • SuperGame 52 - Снајпердлен, Сент Пол Орегон - 5 / 3-5 / 19
 • Сплиттер парк - Mt. Гилеад, Охајо - 5 / 5 / 19
 • CPX Живеење легенди 12 - Наследствен авантура парк, Чикаго, Илиноис - 5 / 17-19 / 19
 • Роднини голема игра - братучеди МакБаскет, Лонг Ајленд, Њујорк - 6 / 1-2 / 19
 • Орегон против Вашингтон - Splat акција, Molalla, Орегон - 6 / 15 / 19
 • Hatfields vs McCoys - Елита Спорт, Салина Канзас - 6 / 29-30 / 19
 • CPX хавајски легенди - Мауи МакБаскет, Лахаина, Хаваи - 7 / 5-7 / 19
 • Инвазија на Нормандија - Престрелка Олбрайтсвил, Па - 7 / 12-14 / 19
 • Светот во војна 8 - експлозија на експлозија, Ист Данди, Илиноис - 7 / 7 / 19
 • Црвена / бела / сина игра - Lone Wolf Paintball, Метамора, Мичиген - 7 / 14 / 19
 • Топ пиштол Аламо - Cream Ridge, Њу Џерси - 8 / 3 / 19
 • Supergame East - OXCC Чесапик Сити, Мериленд - 8 / 16-18 / 2019
 • МакБаскет од Виетнам - Мартел, Небраска - 8 / 24 / 19
 • Игра на КК со 24hr - Јужна прерија, Вашингтон - 8 / 24-25 / 19
 • Светот на резервоари - OSG МакБаскет, Центар Барнстед Њу Хемпшир - 9 / 19 / 19
 • Распаѓање на нациите - SC Village Corona, Калифорнија - 9 / 19 / 19
 • Шервуд мисија мајстори - Шервуд Шума Ла Порте Индијана - 9 / 21-22 / 19
 • ГИ Светот предизвик - Преживеани од пеколот, Пинкни Мичиген - 9 / 27-29 / 19
 • Команда за маички - Мандевил, Луизијана - Тба
 • Vipers надгробен споменик - Страшни екстремни спортови Гатри, ОК - 10 / 4-6 / 19
 • CPX бескрајни легенди - OXCC Чесапик Сити, Мериленд - 10 / 4-6 / 19
 • Сплитер парк голема игра - Mt. Гилеад, Охајо - 10 / 6 / 19
 • Северна и Јужна 4 - Сакраменто, Калифорнија - 10 / 12-13 / 19
 • Вонземјанин инвазија осамен волк - Lone Wolf Paintball, Метамора, Мичиген - 10 / 19 / 19
 • Кловнови против зомби - експлозија на бои, Данди, Илиноис - 10 / 19 / 19
 • I Am Legend - Елита Спорт, Салина, Канзас - 11 / 1-3 / 19
 • Viper Texas - TBA - 11 / 9-10 / 19
 • Роднини Темно Опс - NY / NJ - ноември
 • Вејн Гранд Финал - Waynes World of Paintball, Окала, Флорида - 12 / 7-8 / 19
 • Црвени зори 14 дефектолози - Знаме Индијана Џонс: Крадците, Китченер, Онтарио - 3 / 3 / 19
 • Paintfest - Знаме Индијана Џонс: Крадците, Китченер, Онтарио - 4 / 28 / 19
 • Wasaga Beach Голема игра - Elmvale, Онтарио - 8 / 16-17 / 19
 • Битка Royale - Знаме Индијана Џонс: Крадците, Китченер, Онтарио - 10 / 5-6 / 19

  Германија

 • Евро голема игра - Mahlwinkle, Германија - 5 / 30-6 / 2
 • Австралија

 • Тур на должност Австралија - Hunter Valley МакБаскет, Balickera NSW Австралија - 10 / 5 / 19

Во моментов работиме на додавање на настани кои ќе вклучуваат попуст при влез.

Дознај повеќе

Бригада Про Рафал

БПР е програма за награди за членовите на бригадата, победниците за наградата за спортска работа (изберете настани) и учеството на амбасадорот во пикник (командант).

Награди вклучуваат:

 • (Победници на 2 Grand Prize) Бидете GI SPORTZ PRO.
  • Крупен патување авионска карта, хотел, храна, влез, воздух, случај на боја за вас и еден пријател, на една од нашите големи сценарија игри. Победникот, исто така, добива опрема торба со нов сет на опрема, вклучувајќи панталони, маичка, очила, резервоарот, маркер и подигнувачот.
 • (5 златни победници)
  • Менувач торба со бригада крпеница, капа, маица, темперамент, панталони, маичка, очила, резервоарот, подигнувачот и маркер.
 • (5 Сребрена победа на ниво)
  • Добијте GI SPORTZ очила по ваш избор.
 • (10 бронзени победници)
  • Добијте Т-маица и шапка од ГИ СПОРТЗ.

  Дознај повеќе

Регистрирај се

Бригади за поддршка на брендови

G|translate Your license is inactive or expired, please subscribe again!